Jak dosáhnout na hypotéku?

Rádi byste si pořídili vlastní bydlení, ale nemáte na koupi nemovitosti vlastní finance? Pak asi přemýšlíte nad pořízením hypotéky. Dříve, než se pro hypotéku zcela nadchnete, měli byste si však ověřit, zdali na hypotéku dosahujete a zdali vám nějaká banka půjčí. Jenže jak zjistit, že na hypotéku dosahujete, nebo jak hypotéky dosáhnout?

V dnešním článku se společně podíváme na to, na co bychom si měli při sjednávání hypotéky dát pozor, abyste si neuzavřeli cesty k získání hypotéky.

Pozor! Ať si nezavřete dveře

V první řadě byste měli vědět, na co si dát pozor, abyste si nezavřeli dveře s nápisem „hypotéka“ a neuzavřeli si tak cestu k jejímu získání. Jestliže o zřízení hypotéky přemýšlíte, pak se podívejte na vaše příjmy. Při nejmenším bude vaši banku zajímat, jaké byly vaše příjmy za poslední 3 až 6 měsíců, někdy si však vyžádají i celkové příjmy vaší domácnosti. Bance dodáváte buď výplatní pásky, nebo daňová přiznání. Jenže právě tento okamžik může být rozhodující či velmi zdlouhavý, následkem toho dochází buď k celkovému zastavené řízení, nebo jen k velkému zpomalení. Banka se totiž na základě vašich příjmů a vaší bonity rozhoduje, zdali vám půjčí, či vám zavře dveře před nosem.

Co udělat, než o hypotéku zažádáte?

Na základě výše uvedeného odstavce vám radíme se před zažádáním o hypotéku ujistit, že máte dostatečné příjmy a pravidelně splácíte svoje dluhy a závazky. S tím samozřejmě úzce souvisí potřeba zaměstnání či podnikání. Pokud nejste zaměstnaní či nepodnikáte a nemáte zajištěné budoucí příjmy, pak je pravděpodobně zbytečné ztrácet čas se žádostí o hypotéku. A na to navazuje potřeba aktivního věku klienta. Je potřeba, abyste za pár let nešli do důchodu a ztratili tak zaměstnání.

Základ požadavků

Základem všech těchto požadavků je totiž snaha banky, abyste dokázali měsíčně splácet, ale zároveň jste skrze splácení nešli zbývajícími financemi pod svoje životní minimum.

Pro zkoušku si například můžete skrze hypoteční kalkulačku vyzkoušet, kolik byste měsíčně měli splácet.

Comments are closed.

Půjčka bez potvrzení příjmu
Potřebujete půjčit 10000 Kč? Využijte naši nabídku na půjčku 10000 Kč bez potvrzení příjmů a rychle vyřešte vaše současné finanční problémy. Žádosti řešíme operativně v souladu s platnými zákony České republiky.